Roxy Promotion & D Smack U uvádějí koncert kapely:
11.09.04
GROOVE ARMADA (UK) live

Vážení přátelé,
   GROOVE ARMADA dovolte mi, abych vám s politováním oznámila aktuální skutečnosti kolem koncertu Groove Armada a  osvětlila to, co někteří z vás možná již zaslechli.

Všichni zde v Roxy jsme velmi smutní z toho, co všechno je v promotérském
světě vůbec možné. Promotér (v tomto případě renomovaná agentura D smack U) tzv. "zabookuje" požadovaného umělce. Jakkoli se může zdát, že toto je zcela triviální záležitost, založená na úkonech: Chci přivézt (Groove Armadu) - kolik nás to bude stát - ano s touto částkou a datem souhlasíme, vyžaduje tato komunikace spoustu emailů, telefonátů a faxů - zpravidla s bookingovou agenturou.  Během této komunikace však v případě Groove Armada nebyla jedininkrát zmíněna ZÁSADNÍ VĚC.

Zdá se, že v dnešní době budou muset promotéři mezi seznam svých četných
dotazů zařadit také dotaz, zda se z oné kapely, kterou kupují, dostaví
přinejmenším jeden člen, v nejlepším případě kapela celá. Toto se stalo v případě Groove Armada. Nebýt toho, že jsme před příjezdem prostřednictvím labelu BMG žádali o rozhovory s pány Tom Findlayem a Andym Cato, tedy s dvojicí, která tento projekt tvoří, neodzvěděli bychom se do samého příjezdu (pokud by se jednalo o přílet, tuto skutečnost bychom mohli dávno odhalit při rezervaci letenek), že tito dva jedniní členové se NEDOSTAVÍ.

V současné chvíli máme již neoficiální vyjádření manažera, který zkrátka
"opomněl" toto zmínit,  nicméně doufáme, že se dočkáme i oficiálního
stanoviska. Píše: "Ano, Tom a Andy se vůbec neúčastní celoevropského turné. Dali dohromady živou show s hudebníky  (zbytkem kapely, píše). Je to stejné jako v případě Faithless, kdy s nimi již nejezdí Rollo. Ani  publikum ani média si nebudou stěžovat, je to skvělá show napsaná a zkomponovaná Tomem a Andym, které seneúčastní." Okamžitě jsme kontaktovali promotéry z dalších zemí. Z Rakouska jsme dostali např. odpověď, že již kapelu měli na nedávném Frequency Festivalu a na základě velkého úspěchu ji přivážejí znovu a fakt, že Andy a Tom nejsou na pódiu přítomni, pro ně nehraje nijak důležitou roli.

Jaký dopad má tedy tato skutečnost na samotné vystoupení?
Žádný, pokud se týče provedení.
Zásadní, pokud trváte na pocitu, že jsou u toho kmenoví členové kapely.

Rádi bychom vyjádřili, jak moc nás toto mrzí a chápeme, že je to pro příznivce kapely smutná  zpráva. Jako částečnou satisfakci tedy alespoň nabízíme VOLNÝ VSTUP pro všechny s utrženou Groove Armada vstupenkou na LIBOVOLNOU PARTY v klubu Roxy do konce tohoto roku.

Doufáme, že nám zachováte přízeň a věříme, že se nic takového již nebude
opakovat.

ROXY