DJ Sasha //Excession - UK/
  Když začne obyčejný člověk v mladých letech dělat neobvyklé věci, nesetká se vždy s pochopením. Sasha, muzikant v každém smyslu slova možná v minulosti trpěl touto mediální anomálií, ale nyní ve svých 30 letech konečně chce dokázat světu, kdo že je ten chlapík za mýtem, který se kolem něho vytvořil.
  Nejlepší DJs vědí, že nejdůležitější věcí je umět číst náladu obecenstva a pak je zasáhnout a vzít je do jiných dimenzí. Sasha byl v tomto ohledu vždy mistrem a přestože se jeho styl popisuje jako "progressive trance" se silným vlivem houseu a breakbeatu, se jeho hudba vždy vyhýbala kategoriím a tím se liší od svých kolegů. Sasha tvoří a hraje hudbu, která dává velký prostor emocím. Je to jeho univerzální vyzařování, které mu zajistilo širokou obec fanoušků po celém světě.
  Jeho schopnost zachytit zvuky na univerzální úrovni se projevila když byl osloven aby připravil hudbu k neoblíbenější hře na Sony Playstation, "Wipeout3". Sasha napsal 5 původních tracků a má podíl na zvolení této hry  jako nejlepší simulátorové hry vůbec.
  Další poctou pro Sashu bylo, když ho jako jediného oslovili Chemical Brothers, aby udělal remix skladby z jejich nového alba a to na track "Out of Control". Sashuv názor: " Pouze jsem tu skladbu předělal do atmosféry, jak bych ji udělal já, elementy a zvuky, které Chemical Brothers jsou tak dobré, že jsem je vůbec nechtěl měnit." Na základě úspěchů jeho remixů ho v roce 1998 oslovila Madonna, aby pro ni remixoval "Ray of light" a "Substitute For Love / Drowned World".
  Tento druh uznání se nerodí přes noc. Sasha se narodil v malém městě ve Walesu a v mládí byl vystaven vlivu Motown records. Začal vyvíjet svůj talent hry na klavír a poprvé uslyšel taneční hudbu v klubu Hacienda v Manchesteru pří velkém boomu taneční muziky. To bylo impulsem aby se přestěhoval z Walesu do Manchesteru. Jeho první zkušeností za gramofony  bylo vystupování v lokálním baru, kde se hledala osoba, která by se ujala noci. Sasha se přihlásil a dnes o tomto období prohlašuje, že měl zhruba 30 desek a neuvěřitelně to mrvil.
  Skutečně prorazil až po zlepšení techniky mixování , kdy mu byla nabídnuta residence v legendárním klubu Shelly's. Všichni ostatní Djs hráli americký house, Sashuv styl byl údernější a okouzlil clubbery svým mixem italských housových tracků a acapella verzemi skladeb. Tato kombinace plnila parkety a Sasha brzy dosáhl statutu hrdiny.
  Shelly's byl ale pouhým základem pro residenci v klubu Renaissance, kde Sasha získal kultovní status a kde založil zcela nový směr anglické house music. V Renaissance se stali dvě důležité věci: Sasha namixoval vůbec první anglický DJ mix album a potkal Johna Digweeda. Z tohoto setkání se zrodil projekt "Northern Exposure" a v průběhu posledních let odehráli sety na pěti kontinentech, namixovali 3 kompilace "Northern Exposure", kterých se po celém světě dohromady prodalo přes milion kusů. Tento téměř bratrský vztah mezi Sashou a Digweedem vyústil v pravidelnou měsíční residenci v New Yorském klubu Twilo, kde pokračovali ve šlépějích Vasqueze a Tenaglii. Tato residentní noc si získala kultovní status, který se udržoval do té doby, než byl klub Twilo uzavřen.
  Přestože Sasha získal status velké celebrity, je to jeho osobní kouzlo, jeho vztah k publiku a jeho svérázný humor, který mu pomohl udržet si tak positivní image na často závistivé taneční scéně. Vždy se rád podělil o své zkušenosti, nejlépe to dokládá jeho pozvání svého dlouholetého přítele a spolupracovníka BT (Brian Transeau) k účasti na "nejskvělejší hudební zkušenosti jeho života". Mluví o zkušenosti, kterou prožil, když nahrával ve studiu Real World Petera Gabriela v roce 1998: "Byli jsme ve studiu pouhý týden a měli jsme udělat jeden track. Bylo tam však tolik talentovaných muzikantů a atmosféra byla tak neuvěřitelná, že jsme ve finále nahráli pět tracků a dotáhli čtyři z nich do konce."
  Od té doby dosáhl Sasha statutu superhvězdy ve Spojených Státech, kde jméno "Sasha" je velmi zdomácnělým pojmem mezi hudební veřejností I teenagery a kde výraznou mírou přispěl k zpopularizování anglické taneční muziky. Zvuk z klubu Twilo (pumping late night .h.o.u.s.e.) je zachycen na společné mixované kompilaci Sashy a Johna Digweeda s názvem "Communicate", která vyšla na značce INCredible. Na této kompilaci jsou zastoupené žánrové hity a hymny taneční scény jako "Roaches" od Trancesetters, zmixované způsobem, kterým ho znají a milují obyvatele New Yorku z pozdně nočních či brzkých ranních hodin.
  V průběhu tohoto roku projel Sasha během tří měsíců celé Spojené Státy a roznesl své repetetivní beaty od západního k východnímu pobřeží. Ve srovnání s každodenním vystupováním musí působit večírky jako otvíračka klubu Space na Ibize jako hotové prázdniny.
  V tomto létě se Sasha také vrátil ke své vlastní studiové produkci a ve spolupráci s  Djem Underworld, Darrenem Emersonem, a vydal track s názvem "Scorchio". Rychlý, hluboko pulsující tech-house s nádechem atmosféry latinskoamerického karnevalu shrnuje to nejlepší ze Sashovi produkce: deep a zároveň inteligentní hudba, která si zachovává vtipnost a funguje nejlépe na rozjetém parketu.
  Pro Sashu je jeho hudba jedinou láskou a nakopává ho se o ni podělit s ostatními. Z jeho přítomnosti na jeho proslulých večírcích, které se táhnou donekonečna a kde hraje velmi dlouhé atmosferické sety, je cítit jeho osobitý rukopis, který udivuje publikum a nechává pootevřenou otázku, zda Sasha nevymodeloval svůj život podle Petera Pana. Jeho sety po celém světě, podtržené vlastní produkcí, zanechávají u publika hluboké stopy a vzpomínky, které neblednou.
text: Roxy 2001