DJ Sander Kleinenberg //Excession - NL/
 
  Haag je město protikladů. Na jednu stranu je to politické centrum Holandska, buržoazní město s velkou koncentrací limuzín, na druhou stranu je to město, kde vzniká nejúdernější taneční hudba celé země. Sídlí zde mnoho ikon undergroundové hudební scény (např. DJ REMY, Vincent de Moor, a další). Sound tohoto města je minimalistický, úderný, oduševnělý a pokud se zjeví melodie, tak je velmi dobře promyšlená a umístěná. Sander Kleinenberg je z Haagu. Jeho zvuk a technika obsahují tyto elementy. Jeho styl se ale nechal ovlivnit zvukem britských ostrovů, na kterých dočasně žije. 
  Sander prožil dětství v tomto městečku na pobřeží Atlantiku a odjakživa věděl, že kolébka taneční hudby je tam kdesi za mořem (ať už to je UK či USA). S Djingem začal v 15ti letech a brzy začal sám produkovat. Jako jeden z prvních Evropanů měl tu čest vydat desku na uznávaném labelu Strictly Rhythm v New Yorku, ale i na kontinentálních labelech jako Wonka v Belgii či Superstition v Německu. 
  Jeho hraní se soustředí do proslulých klubů jako Rex v Paříži, Space na Ibize či Café dAnvers v Antverpách a v současné době i do těch "nej" anglických superklubů jako Cream, Renaissance, atd. Na letních festivalech jako Creamfileds, Gatecrasher či Dance Valley je Sander jedním z headlinerů progressive house/trance stage.
  Jeho tracky "My Lexicon" a "Sacred" zařadil Dj Sasha na svou kompilaci Ibiza Global Underground a jeho trilogie EP s názvem Four Seasons part 1,2 & 3  má své pevné místo v kufrech všech progressive Djů. 
  Sandera Kleinenberga jste už měli možnost slyšet v KC Karlov v Benešově a 2. Února se opět představil na rezidentní noci Jamese Zabiely - Reason v klubu Roxy. 
text: Roxy 2002