DJ Jimmy Van M //Excession - UK/
  Počátky Jimmyho kariéry spadají do roku 1992, kdy se za gramofony postavil jako host v klubu The Beacham Theatre, ve kterém následně začal vystupovat coby host takových jmen jako SASHA, JOHN DIGWEED a DAVE SEAMAN. V polovině roku 1994 byl Beacham definitivně uzavřen a Jimmy se v rámci svého turné věnoval hostování v klubech po celém světě. Ihned po skončení turné založil vlastní agenturu EROS EUPHONY, která ho zároveň spojila s budoucím pracovním partnerem SEANEM CUSSICKEM. Jejich spolupráce přinesla několik výtečných skladeb vydaných pod jmény EROS EUPHONY, FREELANCE ICEBREAKERS a THE ESCAPE ARTIS. Label Dave Seamena STRESS RECORDINGS po jejich poslechu okamžitě nabídl kontrakt a tím byl Jimmyho hudební vzestup definitivně stvrzen. 
  Ještě v roce 1994 agentura EROS EUPHONY zorganizovala první severoamerickou DJ tour pro SASHU a JOHNA DIGWEEDA s názvem NORTHERN EXPOSURE, která jim dohromady přinesla velký fanouškovský ohlas a respekt na tamní tranceové scéně. I díky tomuto úspěchu se Jimmymu otevřely dveře na vyhlášenou IBIZU a hostování ve slavném klubu PACHA. 
  JIMMY VAN M není pouze velmi úspěšným a známým DJ-em, ale zároveň i importérem kvalitní taneční hudby na americký kontinent. 
Rok 1998 přinesl Jimmymu oslovení klubem CREAM /Liverpool/ s požadavkem na zorganizování CREAM USA TOUR a faktem je, že za podpory jmen jako CARL COX, DAVE SEAMAN, DOC MARTIN nebo NICK WARREN slavila velkolepý úspěch. V současné době má Jimmy společně se společností BALANCE exklusivní práva na zastupování těch nejlepších jmen ostrovní tranceové scény v USA. Na jaře tohoto roku produkoval Jimmy dosud největší Djskou tour, která kdy proběhla v USA (Delta Heavy Spring Tour 2002), pro Sashu a Johna Digweeda, s kterými si také na všech zastávkách šňůry zahrál. Jimmyho jsme už mohli slyšet na ZENu v Roxy, kde jeho pověstný "set-příběh" vyvolal velkou kontroverzi - někteří tento set vzpomínají jako nejlepší djský set, který kdy v Roxy zazněl, a někteří ho zatracují.
text: Roxy 2001