DJ Jan Carbon //Excession - UK/
  Jan byl již od mladého věku propleten s hudbou. Začínal jako bubeník různých kapel, kde si osvojil základy rytmiky, které dodnes dokonalé využívá při svém exaktním mixování. V roce 1994 si otevřel Jan Carbon vinylstore v Covent Garden v Londýně. Tento krám se jmenoval Plastic Fantastic a brzy se stal nejoblíbenějším obchodem s deskami všech světových top Djs ze žánru progressive house. Jan se však s tímto obchodem nespokojil, odešel odsud v roce 1998 a založil si obchod, který se více věnoval posluchačům, než Djům samotným. Tento obchod se jmenuje Carbon, sídlí v Kensingtonu a je nejuznávanějším obchodem v Anglii, kde se prodávají breakbeatové desky. Jan taktež vlastní label Carbon Rec., kteý sílí každým dnem. Poslední singl vydaný na tomto labelu, "Thrust 2" byl dokonce licencován pro kompilaci Deep Dish "Yoshie toshie 2". 
  Jan vystupuje jako DJ již osm let a své první velké vystoupení absolvoval na legendární "Reach for the sky" noci v klubu Limelight, pořádané Danny Ramplingem. Od té doby se jeho styl průběžně měnil a rezidence v klubech Velvet Underground, Malibu Stacey a Ministry of Sound mu daly osobitý styl. Jakožto resident klubu MOS hostoval na Ibize v proslulých klubech Amnesia a Pacha, v současné době je residentem klubu Home na Leicester Square v Londýně (doporučuji - super klubík).
  Svůj styl popisuje takto: "musí to být groovy deska, aby se dostala do mého kufru"- to naznačuje mnohé. Hraje kvalitní groovy progressive house, místy funky, melodicky a tribal a občas hodně "dirty". Sem tam to proloží nějakým tím breakem a dosáhne tím unikátního soundu, který vžene čerstvý vítr na taneční parket. Tato směs je mimochodem v Uk poslední dobou velmi žádaná.
text: Roxy 2002